Trumpas pristatymas

KOB.lt – tinklapis skirtas Lietuvos interneto skaitytojams pristatyti Visuomenės Saugumo Koncepciją.

Kas yra koncepcija – galima pasižiūrėti kad ir bet kuriame žodyne:

Koncepcija (iš lot. conceptio — supratimas, sistema) — (lot. conceptio – supratimas, užmanymo visuma, esminė mintis) – tai požiūrių sistema, išreiškianti tam tikrą matymo būdą („požiūrio tašką”), supratimą, kokių nors dalykų, reiškinių, procesų traktavimą ir pristatanti pagrindinę idėją arba (ir) konstruktyvų principą, realizuojančius tam tikrą užmanymą toje ar kitoje teoretizuotomis žiniomis apibrėžtoje praktikoje.

Taip pat, žodis „koncepcija” suprantamas, kaip pirminis išraiškos, organizacijos ir disciplininių žinių vystymo būdas, šiuo požiūriu apjungiantis mokslą, teologiją ir filosofiją kaip pagrindines disciplinas, susiklostęs Europos kultūrinėje tradicijoje.

Terminas taipogi naudojamas įvardinti pagrindinio užmanymo, konstrukcijos principo mokslinėje, meninėje, techninėje, politinėje ir kituose veiklos srityse.

Taigi, koncepcija, tariant paprastai – tai esminė visuma – pagrindas lemiantis judėjimą viena ar kita kryptimi.

Dabartinis pasaulis gyvena, pagal kelių tūkstančių metų senumo vergovinę biblinę koncepciją: todėl dėsninga, kad žmonija priartėjo ne tik prie susinaikinimo ribos, bet ir kaktomuša atsirėmė į būtinybę keisti iki šiol galiojusią pasaulėžiūrą, pasaulėjautą ir apskritai savo pasaulio suvokimą.

Tas pasikeitimas – tai būtent ir yra naujos alternatyvios koncepcijos paieškos. Jos prasidėjo ne šiandien, ir ne prieš dešimt ar dvidešimt metų – skirtingos žmonijos civilizacijos gyveno pagal skirtingas koncepcijas, kol globaslizacijos kovose nepradėjo dominuoti biblijinė. Tačiau net ir konceptualios priespaudos laikais žmonės ieškojo KITOKIO būdo gyventi Dievo mums duotoje Žemėje..

Visuomenės Saugumo Koncepcija – būtent ir yra apibendrinantis šių paieškų rezultatas. Trumpoje įžangoje neįmanoma aiškiai ir be nesusipratimų išdėstyti visos esmės, tačiau ji atsiskleidžia nagrinėjant atskirus procesus.

Būtent tokia ir yra KOB.lt paskirtis – pateikti žmonėms informaciją, leidžiančią ne tik susivokti kas, kaip ir kodėl vyksta, bet ir duodančią galimybę įvykdyti savo Žmogiškasias priedermes šiame nuostabiame gyvenime.

Daugiau apie koncepciją prašom skaityti (lietuvių k.) čia – Trumpai apie VSK;

arba (rusų k.) čia – О Концепции общественной безопасности вкратце

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *