Seagalas ir Putinas

Sutikite, ne kiekvienam mirtingajam pavyksta gauti valstybės pasą iš šalies vadovo rankų, tiesa? Ypač tuo atveju, kai ta valstybė tokia pasaulio galiūnė kaip Rusija, o jos lyderis – vienas iš ryškiausių žiniasklaidos taikinių. Rusijos Federacijos pasą visai neseniai gavo legendinis JAV filmų aktorius Stevenas Seagalas. Jam jį įteikė valstybės vadovas, vildamasis, jog tai bus tarsi simbolinis ženklas, siekiant pagerinti santykius su kita supervalstybe – Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

2016-ųjų lapkričio pradžioje Vladimiras Putinas padėjo savo parašą po įsaku, teigiančiu, jog minima amerikiečių kino žvaigždė, gauna Rusijos Federacijos pasą, patvirtinantį valstybės pilietybę. Vėliau abu vyrai susitiko Kremliuje, kuriame, sėdėdami prie bendro stalo, pasirodė nacionalinėje televizijoje. Pats prezidentas pirštu parodė aktoriui vietą, kurioje turi atsirasti jo parašas. Po to V. Putinas pasveikino S. Seagalą, šis padėkojo rusų kalba ir paspaudė ranką valstybės vadovui.

Iš ankstesnių interviu su aktoriumi žinoma, jog jis itin didžiuojasi Rusijos Federacijos pasu ir tiki, kad jis padės sėkmingai darbuotis valstybėje bei bendrauti su joje gyvenančiais bičiuliais ir kolegomis. Vladimiras Putinas, tuo tarpu, pažadėjo, jog jo draugystė su Seagalu ir toliau bus tęsiama.

Aktoriaus meilė Rusijai ir palankumas Putinui akivaizdus jau daugybę metų, todėl toks pasirinkimas nebuvo netikėtas. Negana to, jis nėra pirmoji užsienio žvaigždė, gavusi Rusijos Federacijos pasą – į sąrašą patenka Gerardas Depardieu, Roy Jonesas Jaunesnysis ir kiti.