Spekuliacijos apie pasaulio pabaigą netyla jau kelis dešimtmečius. Šiuo metu gyvenančios kartos išgyveno bent kelias pasaulio pabaigas, todėl nenuostabu, kad požiūris į jas itin skeptiškas ir netgi ironiškas. Vis dėlto, mokslininkai visame pasaulyje nesiliauja nagrinėti šios temos ir pristatyti savo darbų rezultatus visuomenėje.

Saulėtoje Ispanijoje, Barselonos universitete dėstantis ir statistinius tyrimus atliekantis mokslininkas Fergusas Simpsonas paskaičiavo, jog tikimybė dėl pasaulio išnykimo per ateinančius metus itin didelė – 1 iš 500. Vienas iš labiausiai tikėtinų scenarijų – globalinė katastrofa. Teigiama, kad šiandien jos rizika perkopia 0,2%.

Atliktas tyrimas remiasi anksčiau pristatyta teorija, kurios pavadinimas – Pasaulio pabaigos argumentas. Jos teigimu, dabar žmonija yra įpusėjusi sau skirtą istoriją. Tai nustatoma pagal gimusių žmonių skaičių, kuris šiuo metu viršija 100 milijardų. Kai skaičius perkops 200 milijardų, tikima, jog žmonijos likimas yra nulemtas ir, žinoma, ne mūsų naudai. Įtampą stiprina ir tai, jog žmonių dauginimosi spartumas tik didėja, o kartu su juo vis greičiau tiksi ir žmonijos laikrodžio rodyklės.

Pristatęs tokius itin slegiančius tyrimo rezultatus, mokslininkas ragina nepasiduoti ir pradėti veikti taip, kad padidintume savo tikimybes išlikti. Dėl to svarbu rūpintis aplinka, atkreipti dėmesį į aktyvistus, raginančius prisidėti prie globalinio atšilimo problemos mažinimo ir pan. Jeigu tai padarysime, gali būti, kad padidinsime egzistencijos trukmę dar keliais tūkstantmečiais.